GO
fotoGO

26. ročník Divadelního festivalu máme úspěšně za sebou. Věříme, že tato nejstarší tradice na Gymnáziu Opatov je mezi studenty stále populární. Třídní kolektivy se jednou v roce promění v divadelní soubory, školu zaplní nápadité plakáty a divadelní kulisy. Učitelé nejsou na chvíli v roli režisérů, ale usedají do improvizovaných hledišť společně s dalšími diváky z řad studentů. Letos jsme se ohlédli za festivalem prostřednictvím ankety o nejbáječnější představení. A jak hlasování dopadlo?

Z tříd nižšího gymnázia sklidily největší ovace obě kvarty. 1. místo obsadila 4. P za parodii Trash of the Stars, 2. místo pak o historii poučená 4. Q za 1948. Vondrlíkovy cesty zajistily bronzovou příčku 2. F. Bramborovou medaili si zaslouží nováčci z 1. J, kteří v The adapťák dramaticky ztvárnili svoji „zajímavou“ zkušenost z adaptačního kurzu.

Tabulku vyššího gymnázia zcela suverénně ovládli opatologové z 8. D a jejich Tajemství mlžné komnaty. Stříbro získalo nostalgické ohlédnutí 8. C v Malém primánkovi, bronz přinesl muzikálem políbené 7. B Dolyman. Čtvrtá pozice náleží syrovému počinu 6. M Dej si to Emko.

Díky, studenti, že nás bavíte. Velké díky za dlouholetou organizaci festivalu patří profesorce Ludmile Bursíkové.

Divadlu zdar! Festivalu zvlášť!
Markéta Rulfová


FOTOGALERIE: https://photos.app.goo.gl/UPFhX5U1YJQKXoYB8