GO
fotoGO

Školní časopis vychází u nás na škole již druhým rokem a my právě chystáme osmé číslo. Mezi psaním článků jsme si ale odskočili vyzvednout menší odměnu.

Přihlásili jsme náš školní časopis Peřinka do soutěže "Školní časopis roku". 19. 4. jsme spolu s druhou šéfredaktorkou Kristýnou Blahovou a s výkonnou redaktorkou Ester Zientkovou vyrazily na její vyhlášení.

Neměly jsme tušení, podle čeho se soutěž hodnotí nebo kolik je přihlášených časopisů. Když se místnost začala plnit lidmi, malinko jsme znervózněly. Jak se později ukázalo, nebylo vůbec proč.

Soutěž se vyhlašovala v různých kategoriích. Uděloval se jeden diplom za druhým, ale jméno, které jsme tak chtěly slyšet, se prostě neozvalo. Některé z nás už pomalu ztrácely naději. Pán, který soutěž vyhlašoval, se poněkud loudal a místo vyhlašování se více zabýval tím, kde se nachází Most, než samotným umístěním Peřinky. Nakonec se přešlo k vyhlášení kategorie "gymnázia v Praze".

Můžeme vám s radostí oznámit, že náš časopis získal v této kategorii neuvěřitelné první místo!

Na Peřince se podílí neskutečné množství aktivních lidí a myslím, že si všichni můžeme pogratulovat, protože na podzim se vydáme do Brna na vyhlášení celostátního kola. Tak nám držte palce.

Za celou redakci Peřinky její šéfredaktorka,
Tereza Kryšpínová

Peřinka je první v Praze